22.4.2022 Den Země na Amfíku

 

Na den 22. 4. se žáci těšili, protože věděli, že vymění pobyt ve třídách za okolní přírodu. Projekt ke Dnu Země jsme začali hned ráno sběrem odpadků po cestě na rekreační středisko Amfík – Bukovina, zapojili jsme se tak k celorepublikové akci Ukliďme Česko. Žáci se rozdělili na dvě skupinky, navlekli si gumové rukavice, vyfasovali plastové pytle a mohli začít soutěžit, která skupinka nasbírá víc odpadků.

Po příchodu na Amfík žáky i děti ze školky čekal teplý čaj díky laskavosti paní Mikulčíkové. Po svačince paní učitelka Horonyová všechny zúčastněné rozdělila na smíšené skupinky. Žáci dostali na starost své mladší kamarády a mohlo se začít soutěžit ve znalostech a dovednostech. Na jednotlivých stanovištích se skupinky střídaly a sbíraly body v plnění zadaných úkolů. Starší žáci si zopakovali, co už znají, mladší žáci i děti se dozvěděli plno nových informací. Nechyběly ani soutěže, u kterých se všichni skvěle bavili.

Na závěr proběhlo celkové vyhodnocení skupinek, krátký odpočinek a návrat do školky a školy. Páteční dopoledne se vydařilo a žáci by si jej rádi opět někdy zopakovali.