Aktuality ZŠ

Organizace školního roku 2021/2022
Návštěva hvězdárny Uh. Brod

Exkurze v planetáriu v Uherském Brodě.

11. 11. svátek sv. Martina

Projektové vyučování k svátku sv. Martina

Stromy všemi smysly

15. října 2021 na naší škole proběhlo projektové vyučování v rámci projektu Šablony III. s názvem Stromy všemi smysly.

Stromy a my - projektové vyučování

V rámci svátku Dne stromů jsme se v hodinách českého jazyka, prvouky, výtvarné výchovy a pracovních činností věnovali tématice stromů.

Výpůjčka notebooků pro žáky

Pro žáky je možnost půjčit si školní notebook pro online výuku

Uzavření školy od 18. do 27. 10. z důvodu pozitivního žáka Covid+

Vážení rodiče, v naší škole byl potvrzen případ onemocnění COVID-19. Na maily rodičů žáků 1. až 3. ročníku byl zaslán postup z KHS Zlín. Další informace zašlou třídní učitelky do pondělí 18.10. Děkuji za pochopení. Ředitelka školy

Ukliďme si Česko

Naše škola se připojila k celorepublikové dobrovolnické úklidové akci UKLIĎME ČESKO, kterou založili Miroslav Kubásek a Radek Janoušek s cílem uklidit černé skládky a nepořádek po celé České republice.

První měsíc ve škole

Září bylo pro 7 novopečených prváků plné nových zážitků a zkušeností. Dny, kdy si jen hráli, už jsou minulostí.

Hody v Popovicích

Žáci 2. a 3. ročníku se v hodinách českého jazyka věnovali tématu: Slovácké hody. I v Popovicích se budou první říjnový víkend konat tradiční krojované hody, a tak si žáci zjišťovali informace, týkající se této události.

Nabídka kroužků i pro veřejnost

Základní škola a Mateřská škola Popovice zve do zájmových kroužků. Nově otevíráme kroužky keramiky pro začátečníky, pokročilé, rodiče s dětmi i dospělé.

Zahájení školního roku 2021/2022

Informace pro žáky a rodiče k 1. září 2021

Organizace školního roku 2021/2022

Přehled termínů prázdnin naleznete v Aktualitách.

29.6. 2021 výlet ZOO Lešná

Předposlední den školy jsme se vydali na dlouho očekávaný výlet do ZOO Lešná.

Projektové vyučování

VÝPRAVA ZA DINOSAURY

Projekt Šablony II. - čtenářský klub

Z projektu Šablony II. se nám podařilo nakoupit spoustu krásných knížek do školní knihovny.

17.6. Sběr starého papíru

od 15:00 do 16:00 v garáži kulturního domu

Projektové dny mimo školu

Ve dnech 22. 6., 25. 6. a 29. 6. se žáci mohou zúčastnit exkurzí do Vizovic, skanzenu Modrá a ZOO Zlín Lešná v rámci projektových dnů mimo školu Šablon II

1. 6. projekt Den dětí

Den dětí v Itálii Den dětí dne 1. června jsme pojali trochu netradičně. Vydali jsme se totiž na výlet do Itálie, kdy na čtvrťáky čekala nejen spousta úkolů, ale také překvapení ve formě přípravy vyhlášeného italského pokrmu.

28. 5. projekt Zdravé zuby

V rámci celoškolního projektu Zdravé zuby se žáci všech ročníků zúčastnili v pátek zábavného ale zároveň poučného projektového vyučování.

21.5.  Projektový den - Včela medonosná

21.5. Projektový den - Včela medonosná

VČELA MEDONOSNÁ Předposlední týden v květnu jsme se v hodinách prvouky, českého jazyka, pracovních činností a výtvarné výchovy zaměřili na téma: Včela medonosná.

Zápis žáků do 1. třídy pro školní rok 2021/2022

Oznámení ředitelky školy o přijetí k základnímu vzdělávání ve školním roce 2021/2022 dokument naleznete viz Aktuality

Dopravní výchova 4. ročník

Ve čtvrtek dne 20. května se čtvrťáci vydali na dopravní hřiště v Uherském Hradišti.

9. 5.  Den matek

9. 5. Den matek

Děti 1. – 4. ročníku si v hodinách připomněly tento svátek a vyrobily pro maminky přáníčka a dárečky. Také si připravily spolu s paní učitelkou pásmo básniček, které poslaly maminkám online.

22. 4. Den Země

Projektové vyučování ke Dnu Země v naší škole

Organizace výuky od 12. 4. 2021

Podrobný popis organizace výuky pro první den tj. 12.4.2021 obdrží rodiče žáků do svých mailů a naleznete také v kategorii Aktuality

Velikonoce online

VELIKONOCE ONLINE Velikonoční týden v online výuce žáci 1. – 3. ročníku věnovali tradicím a zvykům svátků jara – Velikonocům.

Přání ke Dni učitelů

U příležitosti Dne učitelů děkuji všem pedagogickým pracovníkům za jejich práci v tomto náročném období. Do další práce přeji hodně optimismu, elánu a především pevné zdraví. I. E. Hendrychová

Zápis do základní školy pro školní rok 2021/2022 více zde - Zápis 1. třída

Aktuální informace k organizaci a průběhu zápisu k povinné školní docházce do ZŠ a MŠ Popovice, příspěvkové organizace naleznete - Zápis 1. třída. Prosím sledujte zde, mohou se měnit v závislosti na vývoji situace.

Projektové vyučování - Lidské tělo

Žáci 2. a 3. ročníku si pro své mladší spolužačky připravili praktické pokusy a zajímavé ukázky o lidském těle. Všichni žáci si pod vedením paní učitelky vyrobili funkční model plic a na závěr diskutovali o zdravém stravování

Zimní radovánky v tělesné výchově

Dnes jsme si skvěle zabobovali, našli jsme nádherný kopec blízko školy

Projektové vyučování - Stopy ve sněhu

Žáci 2. a 3. ročníku společně s paní učitelkou připravili pro prváčky i sebe zimní projekt o zvířátkách v zimě

Vánoční a novoroční přání

Krásné a pohodové prožití vánočních svátků a do roku 2021 hlavně zdraví přejí žáci a zaměstnanci ZŠ a MŠ Popovice.

Informace pro děti a rodiče

Informace pro děti a rodiče ke školnímu roku 2020/2021 ohledně aktuální epidemiologické situace.