19.10. Celé Česko čte dětem

 

Ve čtvrtek dne 19. října jsme se v 18:00 hodin sešli ve škole v rámci akce Celé Česko čte dětem, tentokrát na téma Václav Čtvrtek. Nejdříve jsme navštívili místní knihovnu, kde nás přivítal Rumcajs v podání knihovnice Marty Andrýskové. Zde jsme se dozvěděli informace o Václavu Čtvrtkovi a jeho literární tvorbě. Paní knihovnice také děti seznámila s tím, jak knihovna funguje. Dětem se návštěva moc líbila a my všichni věříme, že alespoň někteří z nich budou knihovnu v budoucnu navštěvovat.

Cestou z knihovny jsme měli lampiony a světluškovým průvodem jsme si udělali krátkou procházku. Po návratu do školy pak byly děti rozděleny do čtyř skupin, které plnily úkoly na jednotlivých stanovištích. Kromě znalostí, se kterými byli žáci několik dní předem seznamováni, jsme hodnotili také vzájemnou pomoc a spolupráci v jednotlivých skupinách. O půl desáté pak bylo soutěžní klání ukončeno a děti se chystaly do pelíšků.

Ráno pak na ně čekala snídaně v podobě vánočky, rohlíků, perníku, nutelly, másla, medu, marmelády, lupínků, mléka a čaje. Každý si připravil, na co měl chuť. Po snídani a sbalení všech věcí děti pracovaly s textem receptu na pizzu, který si nalepily na dvojlist a ten pak následně domalovávaly.

Na svačinu si pak z připraveného těsta vlastnoručně vytočily a ozdobily svou vlastní pizzu, kterou jsme za pouhé 3 minutky upekli v pizza peci.

Věnovali jsme se i stolování, protože každá skupinka si nachystala a vyzdobila svůj stůl, u kterého se poté všichni s chutí do pizzy pustili.

Ani jsme se nenadáli a přiblížil se konec,  kdy jsme si společně zopakovali zásadní informace z celé akce. Musíme děti pochválit, snažily se, soutěživost byla veliká, a tak za odměnu dostaly upomínkové listy a něco dobrého na zub včetně muffina, které pro děti upekla paní školnice.

Akce to byla skvělá a už se všichni těšíme, tedy hlavně naši žáci, kteří chtěli zůstat ve škole i následující  noc, až si to zase zopakujeme.