18.10. Canisterapie

 

Psí kamarádi, kteří pomáhají lidem

V úterý dne 18. října nás navštívila lektorka se svými psími kamarády. Děti seznámila s tím, jak mohou cvičení psi pomoci handicapovaným lidem. Sama lektorka totiž byla slepá, přičemž k nám za pomocí svých psích kamarádů přijela vlakem a zdárně právě díky svým kamarádům přišla do školy.

Všichni jsme se sešli v tělocvičně, kde nám lektorka vyprávěla o výchově a výcviku psů pro handicapované lidi. Dětem vysvětlovala a také popsala, co to obnáší a jak dlouho to trvá, než se pejsek dostane k člověku, který jej potřebuje. Děti lektorku opravdu pozorně poslouchaly, nicméně se mnohem více těšily na to, až budou moci všechny pejsky pohladit. A to se také po přednášce stalo. Border kolie Spike chytal míček, který mu děti velmi rády házely. Nadšení u dětí vyvolali také další dva psí kamarádi lektorky.  Malého a velmi živého krysaříka si děti chtěly hlavně pochovat, krásnou čivavu Tobíka si pak všichni chtěli pohladit. 

Děti se dozvěděly spoustu informací o důležitosti psích kamarádů v životě lidí,  o jejich začlenění do lidských rodin, o jejich výchově a výživě, a také o tom, jak psí kamarádi mohou pomáhat lidem s různými handicapy.

Věříme, že přednáška s živými zvířecími kamarády byla pro naše žáčky poučná. Klobouk dolů paní lektorce, která se po ukončení naší akce vydala na vlak jen se svými psíky. Děkujeme.