Ukliďme si Česko

Naše škola se připojila k celorepublikové dobrovolnické úklidové akci UKLIĎME ČESKO, kterou založili Miroslav Kubásek a Radek Janoušek s cílem uklidit černé skládky a nepořádek po celé České republice.

Akce je závislá na aktivní účasti veřejnosti, která v roli místních organizátorů připravuje úklidy v konkrétních lokalitách pro dobrovolníky, s nimiž pak společně vybrané místo uklidí.

Naše škola se také zapojila do této akce a v pátek 24. 9. 2021 se žáci rozdělili na dvě skupiny a vydali se na obchůzku obce a okolí. Sbírali odpadky a třídili je. Byli překvapení, kolik toho nasbírali. Nejvíce se nasmáli, když mezi odpadky našli i rifle a ponožky.

Pro druhou skupinu bylo velkým překvapením množství odpadků, které cestou k Amfíku kolem místního zemědělského družstva sesbírali. Všichni se moc snažili. Našli si i chvilku na nakrmení koz.

Ukliďme si Česko