Projektový den - Drátkování

V dubnu jsme pro děti připravili družinový projekt ,, Drátkování a korálkování“.

Velkým úkolem p. vychovatelky bylo objednat a nakoupit spoustu potřebného materiálu, také nářadí a různých pomůcek. Když se to vše podařilo, mohli jsme se začít učit pracovat s drátkem, kleštěmi, šablonami, korálky atd. Tato práce je celkem náročná na trpělivost, zručnost i fantazii, ale většinu dětí velmi zaujala a pracovaly s nadšením. Děti vytvářely hlavně dekorační předměty – jako motýlky, ptáčky, vajíčka, stromečky, malé šperky aj. Někteří se pustili si do větších výrobků podle vlastní fantazie a ty se jim opravdu povedly. Z drátkovaných výrobků, které si děti hned neodnesly domů, jsme také uspořádali malou výstavku.

Projektový den - Drátkování